TR

Çevir:


Hakkımızda

Gugagon Nasıl Başladı?

2011 yılında doğan kızımıza, alerjisi nedeniyle  severek tüketeceği atıştırmalık bulmakta zorlanıyorduk. Bir Gıda Mühendisi baba olarak  2015 yılında evin bir odasında laboratuvar kurarak kızımızın tüketebileceği sağlıklı atıştırmalıkları geliştirmeye başladım. 2016 yılında geliştirdiğim ürünlere patent başvurularını yapmaya başladım ve 2018 Ocak ayında Gugagon üretim tesisini kurarak ilk olarak Çıtır Zeytin ile tüketicilerle buluşmuş olduk.

Gugagon ne demek?

Gugagon'un hiç bir dilde anlamı yok. Bu kelimeyi Devekuşu Kabare'nin bir bölümünü izlerken duydum ve hoşuma gitti. Daha sonra o zamanlar 4 yaşında olan kızım da telafuz edince, bir çok ürünü içinde barındıracak Gugagon ismini seçmiş oldum.

Nohutların gelişi

Kurucusu 13 yıldan fazla tecrübeye sahip bir arge mühendisi olunca Gugagon'un da ArGe temelli bir şirket olması hiç de garip değil. 


2018 yılının 10 Kasım'ında 600 yıldır aynı usüllerle üretilen leblebiye farklı bir alternatif, popüler terimle "disruption" yaparak Baharatlı ve Tuzlu Nohut ürünlerimizi piyasa çıkarmış olduk.


Çıtır Nohut yurtdışında da bulunan bir ürün ama hepsi yağ ekleyerek ürünlerini geliştirmiş durumdalar. Gugagon ise hiç bir yağ eklemeden ve yurtdışı rakiplerinden daha çıtır nohutları Türk tüketicilerine sundu.


2019 Ocak ayında ise dünyada ilk kez Çıtır Kara Nohut ürünümüzü piyasa çıkardık. Sarı nohutlara göre antioksidan içeriği daha yüksek olan bu nohutları da ilk kez Türk tüketicileri tatmış oldu.


Sağlıklı atıştırmalıklar konseptinde Türk tüketicilerine yeni ürünler sunmaya devam edeceğiz. Çünkü bu topraklar en yeni ve iyilerini hak ediyor.